Taigi Jūs nusprendėte vienas kitam ištarti „taip“ toli nuo namų. Akyse matote susikrautus lagaminus, savo išsirinktą rojaus kampelį ir vestuves, kurių nepamiršite visą gyvenimą. Užteks svajoti, metas grįžti į realybę!
Kad vestuvės užsienyje būtų tobulos, iki jų Jums reikės įdėti nemažai darbo ir pastangų. Siekdami palengvinti Jums šį procesą, norėtume duoti 8 svarbius patarimus:

1. Pasisamdykite vestuvių planuotoją
Vestuvių užsienyje planavimas atima itin daug laiko. Dėl šios priežasties tikrai verta pasisamdyti vietinį vestuvių planuotoją. Jis suras tinkamus ir prieinamus vestuvinių paslaugų teikėjus užsienyje, suplanuos transportą bei padės įveikti kalbos bei kultūrinius barjerus. Jei visgi nutarėte samdyti vestuvių planuotoją Lietuvoje, nepamirškite pasiteirauti apie jo patirtį planuojant vestuves užsienyje, o dar geriau – Jūsų pasirinktoje šalyje!

2. Išnagrinėkite įstatymus
Santuokos reglamentavimas įvairiose šalyse smarkiai skiriasi. Daugelis šalių turi rezidavimo įstatymą. Tai gali būti ir 24 valandos, ir 40 dienų. Ši sąlyga reiškia, kad Jūs prieš vestuves savo pasirinktoje šalyje turėsite praleisti tam tikrą laiką. Tuokiantis konkrečioje šalyje Jums gali būti reikalingi tam tikri dokumentai. Konkretus aprangos kodas gali būti privalomas tam tikrose kultūrose. Pavyzdžiui kai kuriose šalyse moterims privaloma dėvėti drabužius, dengiančius jos pečius ir rankas. Tad įsitikinkite, jog tikrai išmanote pasirinktos šalies reikalavimus santuokos įteisinimui. 

3. Pasirinkite tinkamą laiką
Kalbant apie tinkamo laiko pasirinkimą, svarbiausias prioritetas turėtų būti sezonas. Tikrai neturėtumėte tikėtis, jog Jūsų pasirinkta šalis lepina keliautojus maloniu oru ištisus metus. Pavyzdžiui nusprendę švęsti vestuves Karibuose po Liepos mėnesio, galite tikėtis nemaloniai susidurti su uraganų sezonu. Taip pat mažai žavesio Jūsų ypatingajai dienai pridės ir lietaus sezonas, karščio bangos ar pūgos. 
Deja, bet idealiausias oras daugumoje kurortinių vietų neišvengiamai susijęs su turistinio sezono piku. O tai reiškia aukštas kainas, minias žiūrovų ir mažiau laisvų vietų šventei. Negana to, viešbučius ir pokylio vietą Jums teks rezervuoti taip anksti, kaip tik galite.

4. Siųskite kvietimus į vestuves iš anksto
Jūsų svečiams prireiks nemažai laiko susiorganizuoti kelionę, pasiimti atostogas, susitaupyti pinigų ir užsirezervuoti viešbučius. Jeigu užsiversite darbais ir kvietimų siuntimą pasiliksite paskutinei minutei, vestuvių dieną galite būti nemaloniai nustebinti nedideliu dalyvių skaičiumi. Taigi nepamirškite visus informuoti iš anksto, protingiausia tai būtų padaryti vos tik patys išsirinksite datą.

5. Suplanuokite papildomų pramogų
Šventės dalyviams teks dėl Jūsų sukarti nemenką atstumą, tad būtų neteisinga jų atžvilgiu tiesiog atvykti, sudalyvauti Jūsų šventėje ir keliauti namo. Suplanuokite bent keletą pramogų dieną ar dvi prieš Jūsų vestuves. Suplanuokite svečiams žygį į kalnus, plaukimą jachta, pasijodinėjimą žirgais pajūriu ar kitą neišdildomą įspūdį paliekančią veiklą. Aprūpinkite juos informacija apie šalį, kurioje vyks Jūsų šventė: visus domins apgyvendinimas, žemėlapiai, oras ir vietinis maistas. Tokiu atveju svečiai neužklups Jūsų su tuzinais klausimų pačiu netinkamiausiu momentu.

6. Turėkite papildomų lėšų
Turėkite daugiau pinigų, nei kad Jūsų suplanuotas vestuvių biudžetas ir net nepaisant to, kad jau už viską sumokėta. Jums gali tekti padengti kitas išlaidas, tokias kaip turai svečiams, procedūros sau ir vestuvių svitai vietiniame SPA ar suvenyrai laukiantiems namuose. 

7. Susikraukite daiktus iš anksto
Visiems suprantama, kad vestuvės užsienyje ir daiktų pakavimas yra neatsiejami vienas nuo kito. Šiuo atveju prisiminęs, kad kažką pamiršai likus vos kelioms valandoms iki ceremonijos, jau namo neparbėgsi. Daiktų pakavimo darbus pradėkite anksti, jei norite būti tikri, kad didžiąją dieną su savimi turėsite viską, kas reikalinga.
Visai verta apsvarstyti lagaminų pristatymą į viešbutį dar iki Jums patiems atvykstant. Keliaudami ilgus atstumus su keletu lagaminų, gaišite laiką ilgose eilėse ir rizikuosite kurį nors iš jų prarasti. Dingusio lagamino paieška gali sueikvoti daugybę Jūsų brangaus laiko ir sukelti daugybę problemų. Nugabendami lagaminus į viešbutį iš anksto galite apsaugoti save nuo viso šio streso. 

8. Pasirūpink savo suknele
Galiausiai, bet ne paskiausiai, pasirūpink savo suknele. Tik nepakuokite jos į lagaminą kartu su kitais drabužiais. Kažin, ar Jus pradžiugintų raukšlės ar, dar blogiau, suknelės sugadinimas. Į lėktuvą suknelę atsigabenkite specialiame maiše ir paprašykite stiuardesės, kad ją pakabintų. Kaip alternatyvą, galite nupirkti lektuvo bilietą ir suknelei. Jau daugybė nuotakų taip yra dariusios, net negalvokite, kad Jus palaikys keista.
Atvykus į šventės vietą pasirūpinkite, kad suknelę garais išlygintų patikima drabužių valymo įmonė. Taip pat galite ir pati nusipirkti kelioninį garinį lygintuvą ir gabentis jį su savimi. Garai suminkština audinį ir išlygina raukšles. 

Taigi Jūs tuokiatės užsienyje! Argi tai nepakankama priežastis būti laimingiems ir entuziastingiems? Tad atsipalaiduokite ir mėgaukitės švente! 

Mūsų partneriai planuojantys vestuves – Vestuvių planuotojai.
 

Šventinės aprangos salonai