Vestuvės neretai yra visą savaitgalį trunkanti šventė, į kurią iš įvairių šalies bei pasaulio kampelių suvažiuoja šeimos nariai ir draugai. Planuojant tokią šventę, reikia pasirūpinti daugybe detalių, kad viskas vyktų sklandžiai, o svečiams nekiltų jokių nepatogumų. Štai keletas patarimų ir idėjų, kaip tai padaryti.

Pasirinkite tinkamą pobūvio vietą
Jei įmanoma, pasirinkite šventės vietą, kurioje vyks ir ceremonija, ir pobūvis. Jei taip neišeina, pasirūpinkite, kad tarp ceremonijos ir pobūvio vietų būtų tik 15 min kelio.

Pasamdykite profesionalą
Tokiai šventei labai naudinga pasamdyti vestuvių planuotoją, kuris spręstų visus logistikos klausimus, kol Jūs mėgausitės savo didžiąja diena.

Nebūkite šykštūs, bet būkite protingi
Su vedybų planuotoju būsimos šventės vietoje išsiderėkite prieinamą svečių nakvynės kainą. Kadangi užsisakinėsite kambarius dideliams skaičiui svečių, Jums greičiausiai pasiūlys neblogų nuolaidų. Be to, pažiūrėkite, kur galite sutaupyti pirkdami vaišes ir gėrimus. Pavyzdžiui, vietoje kiekvieną savaitgalio vakarą veikiančio atviro baro, jis gali būti atviras tik pirmąją dieną.

Išsiuntinėkite „rezervuotukus“ (angl. book the date)
Jei dauguma Jūsų svečių į vestuves atkeliaus iš toli, duokite jiems kuo daugiau laiko susiplanuoti kelionę - išsiuntinėkite „rezervuotukus“ jau prieš metus.

Jei įmanoma, pasirūpinkite svečių transportu
Jeigu negalite pasirūpinti svečių transportu iš ceremonijos į šventės vietą ir atgal, bent jau pateikite itin išsamius paaiškinimus, kaip ten atvykti.

Nurodykite aprangos kodą
Pasvarstykite, ar nereikėtų skirti dėmesio šventės aprangos kodui. Priklausomai nuo to, kokią vestuvių idėją turite, duokite svečiams užuominų, kaip jie turėtų pasipuošti. Taip pat galima paminėti, koks oras žadamas šventės dieną bei kokioje aplinkoje vyks iškilmės.

Paruoškite svečių krepšelius
Tegul kiekvieno svečio viešbučio kambaryje jį pasitinka krepšelis ar dėžutė su vestuvių šventės planu, gėrimais bei užkandžiais.
 
Pasiūlykite veiklos
Galite suorganizuoti penktadienio popietės pikniką su žaidimais ar pokerio turnyrą po vestuvių repeticijos. Svečiai įvertins tai, kad nepaliekate jų likimo valiai bei padedate visiems artimiau susipažinti. Jei Jums atrodo, kad svečiai norėtų kažką nuveikti savarankiškai, patarkite, kur jie galėtų nueiti.

Pasirūpinkite savo svečiais
Didžiausią įspūdį Jūsų svečiams padarys mažos smulkmenos. Jei pobūvis vyksta lauke, nepamirškite pasirūpinti repelentais bei priemonėmis nuo saulės/lietaus, o taip pat šaliais ar pledais ir galbūt net skėčiais tam atvejui, jei užkluptų lietus ar smarkiai atvėstų oras. Įtraukite svečius į interaktyvią veiklą, kad jie jaustųsi svarbia vestuvių dalimi. Štai, pavyzdžiui, viena pora paprašė svečių atsiųsti nedideles medžiagos skaiuteles, kurias susiuvo ir panaudojo kaip pobūvio foto sieną.

Šventinės aprangos salonai