Jei tradiciniam dideliam, ilgo ir sudėtingo gamybos proceso reikalaujančiam tortui, padengtam įmantriu glaistu, iškepti prireiks ypatingų konditerio įgūdžių, tai šiuolaikiškai jo alternatyvai – tikrai ne! Pateikiame tortų, puikiai tinkančių vestuvių šventei, sąrašą.Daugiaaukštis vaisinis tortas su marcipanu (tradicinis)
: Tai standartinio tipo vestuvinis tortas, turintis solidžią istoriją, ir, sakoma, kad sukurtas pagal Londono Šv. Brigitos bažnyčios (D. Britanija) formą. Svarbu nepamiršti, jog šis tortas yra riebus, todėl ne visiems patinka jo skonis, o taip pat ir  formalumo laipsnis.


Vestuvinis tortas, sudarytas iš daugybės atskirų pyragėlių (alternatyva)
: Tokie tortai paskutiniu metu tapo itin madingais. Tai - įvairių skonių pyragėlių bokštas. Glaistas pagal pageidavimą gali būti papuoštas simboliais, inicialais, gėlytėmis, vaisiais ir t.t. Nors tokį neįprastą vestuvinį tortą su džiaugsmu pagamins dauguma konditerių, jį, jei planuojate vestuvių pobūvį namuose, nesunkiai paruošite ir patys: iš anksto iškeptus pyragėlius prieš pat vestuvių šventę su šeimos narių ar draugų pagalba dosniai padenkite glaistu. Taip pat galima urmu įsigyti glaistytų pyragėlių, o namuose atlikti baigiamuosius darbus. Tam Jums prireiks daugiaaukščio stovo desertams, dar vadinamo „pyragėlių medžiu“.

Croquembouche (tradicinis prancūziškas)
: Tai kūgio formos plikytų pyragaičių bokštas, papuoštas cukruotais migdolais, šokoladu, gėlytėmis, kaspinėliais ir pan. Torto pavadinimas, išvertus iš prancūzų kalbos, reiškia „traškesį burnoje“. Šio torto paprastai pakanka 30-40 svečių, todėl, jei planuojate kviesti daugiau žmonių, Jums turbūt prireiks kelių tokių bokštų. Croquembouche yra puikus pasirinkimas poroms, kurias varžo biudžetas. Kadangi tortas yra delikatus ir  gali lengvai subyrėti, svarbiausia pasirūpinti saugiu jo transportavimu.


Šokoladinis tortas (prancūziškas)
: Šokoladinis vestuvinis tortas jau ilgą laiką nepraranda savo didelio populiarumo. Prancūziškas šokoladinis tortas yra gausiai dekoruojamas nėrinių formos papuošimais. Tinkamiausias kepėjas būtų prancūzų konditeris, bet tokį tortą puikiai iškeps ir mūsų šalies specialistai.Sūrio tortas
: Tai neblogas variantas nuotakai ir jaunikiui, kurie nėra itin dideli tortų mėgėjai. Tai net ne sūrio tortas, o tikras sūrio tortų bokštas! Pirmame jo aukšte  - didžiausias sūrio tortas, o kituose – dar keletas mažėjimo tvarka. Šis vestuvinis saldumynas taip pat puošiamas gėlytėmis ir kitomis dekoracijomis. Šis tortas yra daug pigesnė tradicinių tortų alternatyva, ir vis dėlto Jūs turite tikrą daugiaaukštį vestuvinį tortą.


Teminis tortas
: Galima drąsiai teigti, kad jau yra susiformavusi taip vadinamų geek‘ų teminių tortų tradicija. Tortai, puošti „Star Wars“, „Star Trek“ ir kitų mokslinės fantastikos filmų atributika jau tikrai nebe naujiena, kaip ir tortai puošti manga, anime, „Hello Kitty“ tematika ar bet kuo kitu, kas tik domina nuotaką ir jaunikį. Jei esate dideli kokio nors filmo, knygos, sporto šakos ir pan. gerbėjai, tokio torto idėja pas Jus ateis savaime.
Sausainiai
: Gausus gurmaniškų sausainių ir panašių saldumynų asortimentas, patiektas itin estetiškai, yra tikra Pitsburgo tradicija. Ant tokio puošnaus desertų stalo gali stovėti ir visai paprastas tortas. Šis variantas yra geras tuo, kad saldumynai gali būti pagaminti skirtingų konditerių, jie visiškai neturi derėti vienas prie kito, kaip tik, svarbiausia – įvairovė.

Šventinės aprangos salonai