Svarbiausias skirtumas tarp vestuvių planavimo per metus ir per 6 mėnesius, yra didesnė pasirinkimo laisvė: poros, savo vestuves pradėjusios planuoti anksčiau, turi daugiau galimybių užsisakyti geidžiamiausią šventės vietą, fotografus bei vestuvinių paslaugų teikėjus. Tačiau, priklausomai nuo norimo vestuvių stiliaus, Jums puikiausiai gali pavykti susiplanuoti svajonių vestuves net ir per trumpą laiką. Jei esate lankstūs ir turite daug žinių ar gerus patarėjus, Jums tikrai nekils problemų suplanuoti šventę per 6 mėnesius. Štai vienas iš būdų kaip tai padaryti:

Visų pirma…
Pirmiausia, patartina susiplanuoti biudžetą. Biudžetas padės nustatyti šventės vietos bei vestuvinių paslaugų teikėjų pasirinkimo laisvę, o taip pat taps planavimo proceso orientyru. Kai išsiaiškinsite, kiek pinigų galite skirti savo šventei, nuspręskite kokio stiliaus ar temos vestuvių norėtumėte. Pabandykite įsivaizduoti, kaip estetiškai turėtų atrodyti Jūsų šventė. Tai padės pernelyg nenuklysti planuojant šventę. Jei priimdami sprendimus imsite jausti įtampą ar stresuoti, sustokite ir prisiminkite šį savo sumanytą šventės vaizdinį.

Jeigu vestuves pradedate planuoti iki jų likus pusmečiui, Jums reikės kuo greičiau pasirūpinti suknele, ypač tuo atveju, jeigu siūsitės ją salone. Daugumoje vestuvinių suknelių salonų suknelės užsakymas vyksta prieš 8 – 9 mėnesius iki šventės datos, tačiau siuvimo procesą galima pagreitinti, sumokėjus daugiau pinigų. Reikia nepamiršti, jog visuomet yra galimybė įsigyti ar išsinuomoti vestuvinę suknelę vestuvinių suknelių salonuose, taip sutaupant daugybę laiko. Jei neradote geidžiamos suknelės salone, paprastai yra galimybė užsakyti suknelę pagal katalogą. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į atitinkamų mados namų ar gamintojų sukneles platinantį saloną, kuris gali užsakyti Jūsų pageidaujamą suknelę.

Nepamirškite, kad turėsite daugybę susijusių paslaugų…
Sprendimai dėl Jūsų vestuvių datos/laiko, vietos ir fotografo yra priklausomi vienas nuo kito. Pradėkite skambinti į vestuvių pobūvių vietas ir išsiaiškinkite, kurios iš jų bus laisvos. Būkite lankstūs – apsvarstykite galimybę susituokti penktadienį arba sekmadienį vietoj šeštadienio, arba pasirinkite netradicinį šventės stilių, pavyzdžiui, pikniko tipo pietus arba priešpiečius, o vestuvių ceremonija gali vykti dienos metu. Išsirinkite datą, laiką ir šventės vietą pagal savo finansines galimybes, o tada imkite medžioti vestuvinių paslaugų teikėjus.

Jei jau turite datą, laiką ir šventės vietą - Jums puikiai sekasi planuoti vestuves...
Užsakius vestuvių pobūvio vietą, galima pateikti prašymą įregistruoti santuoką ir išsiuntinėti išankstinius kvietimus. Esant laiko stygiui, tikrai nebūtina ruošti popierinių kvietimų – galima juos siųsti internetu (netgi video formatu). Toks sprendimas sutaupys Jums ne tik laiko, bet ir pinigų, be to, jie bus gauti itin greitai.

Dabar pats laikas užsisakyti vestuvinių paslaugų teikėjus ir kitus profesionalus, bei pasirūpinti visa reikiama nuoma. Susitikite su maisto tiekėjais ir paragaukite jų patiekalų, degustuokite tortus ir pasamdykite kepėją, nusamdykite didžėjų ir/arba muzikos grupę, susiraskite tinkamą floristą, nusipirkite vestuvinius žiedus, sudarykite pageidaujamų dovanų sąrašą, suderinkite/užsakykite pamergių sukneles bei proginius drabužius, ir kitas detales. Neabejokite, kad jeigu ir nepasiseks susitarti su geidžiamiausiais paslaugų teikėjais, vestuvės bus labai gražios. Svarbiausia – būkite atviri naujoms idėjoms.

Likus porai mėnesių iki vestuvių…
Jūs jau turėtumėte būti sutarę beveik su visais vestuvių paslaugų teikėjais ir išsinuomavę, viską, ko prireiks didžiąją dieną, todėl pasitikrinkite, ar tai atlikta, ir užpildykite spragas. Likus dviems mėnesiams iki vestuvių, peržiūrėkite gautus atsakymus į išsiųstus kvietimus ir susisiekite su visais nepranešusiais apie dalyvavimą paskutinių trijų savaičių bėgyje.
Jeigu planuojate važiuoti medaus mėnesio iškart po vestuvių - dabar puikus metas užsisakyti kelionę. Tuo atveju, jei kainos ar metų laikas netinka, pasvarstykite, ar neverta kuriam laikui atidėti medaus mėnesio.

Likus mėnesiui iki vestuvių…
Pats laikas pasirūpinti visomis paskutinės minutės detalėmis. Įsitikinkite, kad išsirinkote visus aksesuarus – juvelyrinius dirbinius, nuometą, avalynę, sąsagas ir t.t. Praneškite apie galutinį svečių skaičių savo maisto tiekėjams bei pobūvio vietos administratoriui, pasamdykite plaukų stilistą bei vizažistą ir susitarkite dėl bandomojo makiažo ir šukuosenos, atsispausdinkite stalo (svečių) korteles bei programas, pabaikite visus pačių atliekamus projektus, užsisakykite transportą į ir iš šventės vietos, aptarkite vestuvių fotografavimo planą su fotografu ir įsitikinkite, kad visi darbai pagaliau baigti.

Dabar pats metas atsipalaiduoti ir pradėti švęsti – mėgaukitės savo ilgai laukta diena, nerūpestingai leiskite laiką su savo mylimiausiais žmonėmis! Sveikiname!

Šventinės aprangos salonai